В Запоріжжі керівника ОСББ визнали винною у порушенні доступу до публічної інформації

29/12/2016

Голову правління ОСББ «Заможність 2009» Галину Кравчук визнали винною у порушенні ЗУ «Про доступ до публічної інформації». Втім, Комунарський райсуд своєю постановою від 20 грудня не став накладати на неї стягнення, бо сплив термін давності для адміністративних порушень.

За матеріалами справи, 20 липня 2016-го року один з мешканців-співзасновників ОСББ звернувся до голови правління «Заможність 2009» (вул.Космічна, буд.7) із запитом. Невстановлений мешканець хотів дізнатись, скільки ОСББ отримало та використало бюджетних коштів, як у грошовому вигляді, так і в якості послуг і матеріалів, за період з 2010 року по 20 липня 2016 – дату його звернення. 13 серпня Голова ОСББ Галина Кравчук надала відповідь, що питання про використання ОСББ бюджетних коштів порушувалося на зборах нового статуту ОСББ «Заможність 2009» 24 липня, а запитувану інформацію нею вже надано листом від 13 лютого.

Після цього мешканець будинку подав скаргу до Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Києві, що йому надали неповну інформацію. В секретаріаті склали протокол про адміністративне правопорушення головою ОСББ. В суді цей протокол визнали дійсним, адже згідно довідок з Департаменту управління житлового-комунальним господарством, ОСББ протягом останніх років отримувало бюджетні кошти на ремонт вікон та дверей. Відтак «Заможність-2009» є юридичною особою публічного права, що підпадає під дію ЗУ «Про доступ до публічної інформації». Відповідно, Кравчук, як посадова особа ОСББ, порушила закон, не надавши запитувану інформацію в повному обсязі.

Голову правління визнали винною за статтею 212-3 КУпАП (Порушення права на інформацію та права на звернення), але призначати покарання не стали. Адже правопорушення було скоєне 13 серпня, а матеріали щодо нього надійшли з секретаріату омбудсмена до Комунарського райсуду лише 12 грудня, тобто вже після спливу тримісячного строку з дня вчинення адміністративного правопорушення. Відтак, термін накладення адміністративного стягнення у справі закінчився ще на початку листопада, тому штрафувати Галину Кравчук не стали.

Від себе зауважимо, що тривалий розгляд скарг на порушення права на доступ до публічної громадян є типовим для офісу омбудсмена протягом останніх років. Більшість скарг з регіонів розглядаються вже тоді, коли тримісячний термін складання адмінпротоколу по ним вже сплив.