В Буряка вирішили скасувати рішення, що обмежувало Запоріжгазу встановлення лічильників

27/12/2016

Міська влада має намір відмінити рішення «Про упорядкування питань щодо встановлення будинкових вузлів обліку природного газу», прийняте три місяці тому, наприкінці вересня. Відповідний проект був оприлюднений 26 грудня на сайті міськради та має бути розглянутий на сесії в січні.


Проект “Про визнання рішення Запорізької міської ради від 28.09.2016 №60 «Про упорядкування питань щодо встановлення будинкових (загальнобудинкових) вузлів обліку природного газу» таким, що втратило чинність” підготовлений департаментом правового забезпечення міськради. У пояснювальній записці до нього, замість обґрунтування скасування, вказується лише те, що «на минулому пленарному засідання сесії міської ради (21 грудня – прим.) обговорювалось рішення міської ради та були висловлені пропозиції щодо його скасування».

21 грудня на сесії, коли приймався міський бюджет, питання щодо Запоріжгазу виникло вже о пів на дванадцяту ночі. Міський голова Володимир Буряк з трибуни зазначив, що в нього має відбутись зустріч з керівником Запоріжгазу та скоріш за все, рішення про обмеження встановлення лічильників треба буде скасовувати. Жвавої реакції ця заява, зважаючи на загальну стомленість депутатів, не викликала.

Нагадаємо, що 28 вересня Запорізька міськрада прийняла спільне рішення Опозиційного блоку й УКРОПу, яке забороняло усім органам та КП міськради погоджувати «Запоріжгазу» проекти встановлення загально будинкових газових лічильників, а погодження, видані раніше, були оголошені недійсними. Також цим рішення вказувалось на недопустимість облгазу встановлювати лічильники без згоди мешканців в будинках комунальної власності, а в ОСББ та ЖБК взагалі могли не допускати газовиків до встановлення.

«Я вважаю, що керівництво Запоріжгазу вступило в змову з міським головою, жодним чином не намагаючись опротестувати рішення міськради в господарському суді. І коли мер просто каже, що давайте скасовувати рішення, тому що нам так сказали, без рішення суду, це зрада інтересів громади», – прокоментував ситуацію головний лобіст рішення про лічильники депутат міськради Дмитро Сірий. За його словами, тепер Запоріжгаз почне встановлювати в місті загальнобудинкові лічильники прискореними темпами з залученням підрядників, щоб вирівняти відставання за графіком.