В 2017-м році ОСББ та ЖБК «некомунального походження» отримають з бюджету 35 млн грн

12/12/2016

Для проведення ремонтів на умовах співфінансування в будинках, що не відносились до комунальної власності, та зараз стають ОСББ і ЖБК, в майбутньому році виділять 35 мільйонів гривень. Відповідні дані є в проекті «Програми розвитку та сприяння ремонту багатоквартирних житлових будинків ЖБК та ОСББ, попереднім власником яких були житлово-будівельні кооперативи, відомства, міністерства або підприємства не комунальної форми власності міста Запоріжжя» на сайті міськради.


Щоб брати участь в програмі, ОСББ мають внести зі свого боку не менше 10% від вартості заплановаих робіт, а ЖБК – не менше 20%.Формування черги заявників, що претендують на бюджетні кошти, визначається за найбільшим запропонованим відсотком співфінансування. Чим більше ОСББ чи ЖБК запропонує відсоток від себе, тим швидше отримає ці кошти.

Одне ОСББ/ЖБК може подати лише одну заявку протягом дії усього часу програму (4 роки), та її загальний кошторис не повинен перевищувати 1,5 млн грн. Гроші з бюджету будуть надходити з Департменту ЖКГ на рахунок ОСББ/ЖБК, які перед цим мають відкрити для них окремий разрахунковий рахунок в місцевому управлінні Державного казначейства.

З бюджету можуть бути співфінансовані наступні роботи:
– поточний та капітальний ремонт внутрішньобудинкових мереж
– термоізоляція, модернізація систем теплопостачання, встановлення ІТП та систем регулювання тепла за погодними умовами
– модернізація, заміна та капремонт ліфтів
– капремонт покрівель
– ремонт швів стенових панелей
– відновлення вимощення та цоколю

Нагадаємо, що у першому варіанті програми, яка була прийнята наприкінці серпня, не було ЖБК в якості учасників-отримувачів фінансування. Також компенсацію відсоткових ставок по кредитам з утеплення, встановлення приладів з індивідуального обліку води та тепла винесли до окремої бюджетної програми. Ще з видів робіт, які мали б співфінансуватись, видалили встановлення енергоефективних вікон, адже для цього є державна програма, та встановлення сонячних батарей для опалення й освітлення