Субсидії – за, мораторій – проти, облгаз – геть. Огляд сесії міськради від 28 вересня

29/09/2016

Що наприймали учора депутати міськради, сидячи на сесії до восьмої вечора? Тримайте до обіду наш огляд рішень міськради від 29 вересня. Тут буде багато ЖКГ, трішки політики й популізму.


Про дороги
Депутати схвалили корегування до програми розвитку інфраструктури й благоустрою, про які ми вже писали. Муніципальним дорожникам підкинуть 16 мільйонів на придбання спецтехніки. До вже оприлюдненої новини додамо цікаве. На сесії зам мера Олексій Бородай розповів, що фреза для зняття асфальту існує в Запоріжжі тільки у двох примірниках – у ЕЛУАШу і Обласного автодору. І усі приватні фірми, отримуючи підряди з бюджету, усе одно беруть в оренду муніципальну фрезу для своїх робіт.

Про кадри
Олексію Бородаю припинили сумісництво «на громадських засадах». Раніше він був заступником міського голови з питань ЖКГ та одночасно – директором департаменту ЖКГ. Тепер він став просто заступником мера, а на посаду директора департаменту будуть шукати когось іншого. Можливо, це сталось тому, що призначення Бородая, як кажуть в кулуарах, проходило по квоті «Мотор Січі» та фракції «Нова політика». А зараз Опозиційному блоку й «Запоріжстали» знадобилась своя людина в керівництві галуззю ЖКГ, то ж вони й здійснили цю кадрову ротацію.

Про мораторій
Цілком очікувано мораторій на підвищення тарифів не прийняли. У пропозиції від УКРОПу містилась заборона на підвищення усіх тарифів для населення з 01 жовтня. Негативний баланс, який почав би накопичуватись на комунальних підприємствах після цього рішення, мали вирівнювати фінансовими дотаціями з міського бюджету. Це на додаток то тієї фінансової допомоги у 180 мільйонів, яку вже має отримати «Основаніє» перед закриттям, та кредит для «Тепломереж».

«Укропівці» й «Батьківщина» образились на БПП «Солідарність», які відмовились разом з ними підтримати цю ідею, та вкотре затаврували їх в антинародних настроях. У підсумку, мер просто поставив питання мораторію на голосування та воно не набрало голосів.

Про бонус до субсидії
Мораторій не набрав голосів, тому що це був популізм від опозиційних фракцій. «Сеанс популізму» від влади був підтриманий належним чином. Йдеться про бюджетну програму «З теплом до людей», за якою громадянам, що вже отримують субсидію на комуналку від держави, будуть доплачувати ще з міського бюджету. На опалювальний сезон 2016-2017 років в рамках цієї програми планують витратити 48 млн грн. Під дію «тепла для людей» підпадають:
– домогосподарства, у яких розмір житлової субсидії склав до 100грн. та дохід на 1 особу не перевищує 2-х прожиткових мінімумів на одну особу в розрахунку на місяць, який склався на 01 жовтня 2016 року (2798грн.);
– домогосподарства, у яких обов’язкова частка плати за житлово-комунальні послуги перевищує плату за ці послуги в межах соціальних норм та нормативів до 400грн. та дохід на 1 особу не перевищує 2-х прожиткових мінімумів на одну особу в розрахунку на місяць, який склався на 01 жовтня 2016 року (2798грн.).
Для однокімнатних квартир щомісячна допомога становитиме 200 грн, для двокімнатних – 300 грн, для трикімнатних та більше, а також для приватних будинків з газовим опаленням – 400.

Про аварійну службу
Як ми і писали, влада створила собі окрему аварійно-диспетчерську службу з неабияким бюджетом утримання. З 2016-го року на новостворену структуру планують витратити з бюджету аж 68 мільйонів гривень. З них – 25,3 мільйони – на аварійні ремонти, а цілих 42,8 мільйонів – на диспетчеризацію ліфтів. А в 2018 році на аварійно-диспетчерську службу збираються виділити ще більше коштів – 77,6 мільйонів гривень.
Раніше аварійні ремонти будинків та диспетчеризація ліфтів раніше входили в тариф на утримання будинків та прибудинкової території, але в тарифі КП “Наше місто”, який діє з 1 вересня, плата за ці послуги не закладена. Фінансувати ці роботи за рахунок бюджету було ідеєю міського голови.

Про лічильники
Від злого «Запоріжгазу» запоріжців вирішили рятувати одночасно й УКРОП, й Опозиційний блок. УКРОПівці запропонували скасувати попередні проекти встановлення загальнобудинкових газових лічильників, які ПАТ погодило з «Основанієм» та іншими органами міської влади. Опозиційний блок вже на сесії оголосив, що в них є теж аналогічне рішення, яке вони чомусь не встигли оприлюднити, і треба ці два варіанти якось «зліпити».
У підсумку, УКРОП і Оппоблок протягом дня узагальнили два своїх проекти в один та прийняли його увечері. Порівняльну таблицю коригувань можна глянути отут.

Про сміття
Проект щодо прийняття львівського сміття на запорізький полігон ТПВ пригорнув чималу увагу, але те, що його «поховають», було зрозуміло ще до сесії, на депутатських комісіях. Ідея розмістити на полігоні на Леваневського 1000 тон сміття зі Львова була негативно сприйнята більшістю депутатів, включно з членами з «Самопомочі». Відповідно, питання поставили на голосування й завалили. Цілком очікувано для усіх, включно з авторами проекту.
Це той випадок, коли центральний провід партії спускає згори своїм регіональним осередкам вказівку. Треба оголосити якесь звернення, чи внести проект, наприклад про сміття, на розгляд місцевої ради. А як вже проголосують – то інша справа. Цю версію підкріплює й те, що проект про 1000 тон львівських відходів вносив Віктор Пріт, у якого з центральним керівництвом «Самопомочі» найкращі стосунки серед запорізького осередку.

Сергій Сидоров