Хто заробляє на ремонті будинків у Запоріжжі. Частина третя

07/10/2016

PROконтролюй продовжує аналіз фірм-підрядників, які ремонтують житлові будинки у Запоріжжі. Нагадаємо, для збору інформації ми використовуємо дані системи Youcontrol, реєстру судових рішень, відкритої бази “Zакупівлі 2.0” та розрахунку індексу “ФОКС” (Формалізовані ознаки корупційної складової) у тендерах від “Антикорупційного монітору”. З методикою розрахунку індексу можна ознайомитись тут. У цьому матеріалі ми додали і дані з порталу публічних фінансів Edata.

Перша частина

Друга частина

ТОВ “Мегалітекс”

Підприємство має виконати роботи за адресами: вул. Чумаченка,37, вул. Парамонова,4а, вул. Чумаченко,31, вул. Ситова,6, вул. Ситова,13б.

З травня 2016 року ТОВ “Мегалітекс” отримало 1,7 млн грн виплат від Департаменту ЖКГ.

Фірма заснована менше року назад – у листопаді 2015-го. ТОВ “Мегалітекс” зареєстровано на Ігоря Собищанського. Контактний номер фірми (098-090-26-57) співпадає з номером ТОВ “ОПТ-М”, яким у рівних долях володіють Собищанський і Ляна Сапа. Вдвох вони також володіють ТОВ “Торгцентр-М”.

29 вересня КП “Наше місто” уклало договір з ТОВ “Мегалітекс” на поточний ремонт будинку пр. Соборний, 96 вартістю 67 тис. грн. За розрахунками “ФОКС”, фірма отримала незадовільний індекс – 40%.

ТОВ “РБК “Нікос”

Підприємство має виконати роботи за адресами: вул. 8 Березня,78, вул. Чарівна,26, вул. Аваліані,1, вул. Аваліані,13, вул. Аваліані,15.

З жовтня 2015 року ТОВ “РБК “Нікос” отримало виплат: 1,9 млн грн від МКП “Основаніє”, 1,4 млн грн від Департаменту ЖКГ, 62 тис. грн від КП “УКБ”.

ТОВ “РБК “Нікос” заснована у грудні 2010 року і зареєстрована на Валерія Хавроніна і Світлану Краснюк. За місцем реєстрації останніх і прописана фірма. Валерій Хавронін також входить до складу засновників зареєстрованої чотири місяці назад фірми “Природні біотехнології”. Окрім нього підприємством у рівних частках володіють Герман Верещак, Олександр Гненний, Павло Загродський та Микола Семенцов. Останній є директором ТОВ “РБК “Нікос”.

За час свого існування підприємство жодного разу не перемагало в державних тендерах. У цьому році фірма “РБК “Нікос”, як і цілий ряд інших підприємств, фігурувала у справі про ухилення від сплати податків понад 8 млн грн співробітниками МКП “Основаніє”.

ТОВ “Спецторгпроект”

Підприємство має виконати роботи за адресами: вул. Перемоги,87, вул. Павлокічкаська,52а, вул. Лобановского,28, вул. Спартака Маковського,8, вул. Харчова,72.

З травня 2016 року ТОВ “Спецторгпроект” отримало 829 тис. грн виплат від МКП “Основаніє”.

Фірму “Спецторгпроект” виникла у лютому 2016 року і вже через три місяці почала отримувати гроші на ремонт будинків за договорами МКП “Оснваніє”. Зареєстрована вона на мешканця Запоріжжя Євгена Лєгаєва. До цього він не володів ніякими фірмами. У старому профілі у соціальній мережі “Вконтакте” вказано, що Лєгаєв працює фінансовим консультантом у страховій компанії “Ренесанс життя”.

У вересні ТОВ “Спецторгпроект” перемогло у тендері від КРБП “Зеленбуд” на закупівлю машин для оброблення грунту і отримає 1,2 млн грн. За розрахунками “ФОКС”, фірма отримала незадовільний індекс – 50%.

ТОВ “Кальярі”

Підприємство має виконати роботи за адресами: вул. Козача,47, вул. Задніпровська,48, вул. Задніпровська,62, пр. Ювілейний,23а.

З червня 2016 року ТОВ “Кальярі” отримало 1,1 млн грн виплат від Департаменту ЖКГ.

ТОВ “Кальярі” зареєстровано у місті Кривий ріг на мешканку міста Дніпро Олену Петрову. По цьому підприємству взагалі не вдалось знайти ніякої інформації. У тендерах – не перемагало, у судових справах – не помічено.

ТОВ “Будівельно-ремонтна компанія”

Підприємство має виконати роботи за адресами: вул. Базарна,1/вул.Академіка Амосова,32, пр. Соборний,42, вул. Поштова,55, вул. Поштова,159, вул. Поштова,161.

З травня 2016 року ТОВ “Будівельно-ремонтна компанія” отримало 2,8 млн грн виплат від Департаменту ЖКГ.

Фірма “Будівельно-ремонтна компанія” зареєстрована у жовтні 2015 року. Статутний фонд підприємства складає 400 грн. ТОВ “БРК” заснували Тетяна Яременко і Олександр Науменко. Останній також керує підприємством. ТОВ “БРК” прописано у квартирі житлового будинку по вулиці Пархоменка. У цій же квартирі раніше була зареєстрована вже ліквідована фірма “Готика Л”. Останньою володіла Юлія Леонтієва.

У серпні цього року Територіальний відділ освіти Шевченківського району уклав три договори з ТОВ “Будівельно-ремонтна компанія” на ремонт покрівлі у дошкільних навчальних закладах №226, 280 та 284, загальною вартістю 240 тис. грн. За розрахунками “ФОКС”, фірма отримала незадовільний індекс – 50%.12936749_1715785212034804_5675261556099231113_n-1

У квітні поточного року ТОВ “БРК” було одним з фігурантів скандалу навколо обшуків у Департаменті освіти Запорізької міськради.

“У ході обшуку в кабінеті заступника директора департаменту Кузьменко І.П. виявлено списки з переліком об’єктів поточних та капітальних ремонтів закладів освіти міста, які будуть закуповуватись протягом усього 2016 року. Так, у зазначених документах від руки вписані назви підприємств, з якими необхідно БУДЕ укласти договори на відповідні робот”, – писав на своїй сторінці у Facebook прокурор Запорізької місцевої прокуратури №2 Роман Мазурик.

Серед фірм, з якими планувалось укладання угод, було і ТОВ “БРК”.

 

ТОВ “Альфа Будмонтаж”

Підприємство має виконати роботи за адресами: вул. Гудименка,42, пр. Ювілейний,23а, вул. Задніпровська,13, вул. Задніпровська,33, вул. Маршала Судця,3а.

З червня 2016 року ТОВ “Альфа Будмонтаж” отримало 582 тис. грн виплат від Департаменту ЖКГ.

Фірма “Альфа Будмонтаж” була створена лише у лютому 2016 року і вже через п’ять місяців почала отримувати гроші від Департаменту ЖКГ. Зареєстрована вона на Дмитра Дериведмідя. Раніше цей чоловік був засновником ТОВ “Едельвейс ЛТД Груп” та ТОВ “Укрконтинент-буд”. В обох підприємствах партнером Дмитра Дериведмідя був Михайло Дериведмідь.

ТОВ Альфа Будмонтаж” ще дуже молоде підприємство і ще не засвітилось у судових справах та не перемагало у державних тендерах.

ПП “Васк-М”

Підприємство має виконати роботи за адресою: вул. Мала,3.

З жовтня 2015 року ПП “Васк-М” отримало 1,9 млн грн від КП “УКБ”.

Фірму створено у 1995 році і зареєстровано на Володимира Склярука. У цього підприємства є непрямий зв’язок з екс-керівником фракції Партії регіонів у Запорізькій міськраді та першим заступником мера Запоріжжя у 2010-2012 роках Андрієм Івановим. У 2014 році Іванов балотувався до Верховної Ради і його довіреною особою був Сергій Ужва. Місцем роботи останнього було вказано ПП “Васк-М”. За інформацією наших джерел Іванова і Ужву поєднує кумовство. Колишній керівник Департаменту освіти запорізької міськради Раїса Чухрай (нині перебуває на лаві підсудних, була виправдана судом першої інстанції) розповідала, що Андрій Іванов звертався до неї з приводу документів фірми “Васк-М” для участі у тендері.

Сергій Ужва зареєстрований за однією адресою з Анастасією Володимирівною Склярук (екс-начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Запорізької ОДА). Вдвох вони є засновниками “Глобал Медіа-холдингу” до якого входить телеканал “Голд”, декілька місцевих сайтів і газет, а також регіональні випуски новин на національних радіостанціях. Раніше холдинг був підконтрольний бізнесмену Євгенію Черняку (водка “Хортиця”, “Мороша” та інше).

За даними бази публічних закупівель, ПП “Васк-М” 91 раз перемагало у державних тендерах і отримало підрядів на загальну суму 22,3 млн грн. За розрахунками “ФОКС”, у фірми незадовільний індекс – 50%.

ТОВ “Ремм-Юг”

Підприємство має виконати роботи за адресами: бул. Вінтера,12, вул. Музикальна,33, вул. Музикальна,33а, вул. Олімпійська,8.

З жовтня 2015 року ТОВ “Ремм-Юг” отримало виплат: 230 тис. грн від КП “УКБ”, 96 тис. грн від МКП “Основаніє”, 1,3 млн грн від Департаменту ЖКГ.

Фірма зареєстрована на Валентину Лобанову, директор – Віктор Абисов. У 2004 році ТОВ “Ремм-Юг” заснував Олег Каратаєв. Валентина Лобанова також є засновником фірм “МРТ Центр Київмед”, а Віктор Абисов керує підприємтсвами “Енергобудпром”, “Дарниця”, “Європласт”, “4 Сезони Року” та “Сервіс Буд Компані Лімітед”.

ТОВ “Ремм-Юг” не перемагало у державних тендерах. Фірма фігурувала у справі про ухилення від сплати податків понад 8 млн грн співробітниками МКП “Основаніє”.

ПП “Шторм”

Підприємство має виконати роботи за адресою вул. Сталеварів,19.

З вересня 2015 року ПП “Шторм” отримало 1,1 млн грн виплат від КП “УКБ”.

Підприємство зареєстровано на Івана Василенка. Він є і директором фірми. Іван Василенко прописаний за однією адресою з Денисом Василенком, який разом з Володимиром Гончаренко та Тарасом Саланатієм володіє ТОВ “Сантех-Будсервіс”.

З 2008 року ПП “Шторм” виграло 18 державних тендерів на загальну суму 66,9 млн грн. Підряди на суми 29,7 та 9 млн грн фірма отримала у 2008 році від Відділу капітального будівництва ГУ МВС України в Запорізькій області на будівництво 111-квартирного житлового будинку та ізолятора тимчасового тримання, відповідно. У минулому році, за розрахунками “ФОКС”, фірмі дали незадовільний індекс – 55%.

Далі буде

Геннадій Матвієнко