Хто заробляє на ремонті будинків у Запоріжжі. Частина перша

23/09/2016

У 2016 році лише на ремонт житлових будинків у Запоріжжі закладено 181 мільйон гривень. За останньою інформацією, якою володіє PROконтролюй, 79 млн грн вже розписані за п’ятдесятьма фірмами-підрядниками. Ми проаналізували кожного. Хто буде ремонтувати ваш будинок та наскільки ці люди доброчесні – читайте далі.

Для збору інформації ми використовували дані системи Youcontrol, реєстру судових рішень, відкритої бази “Zакупівлі 2.0” та розрахунку індексу “ФОКС” (Формалізовані ознаки корупційної складової) у тендерах від “Антикорупційного монітору”. З методикою розрахунку індексу можна ознайомитись тут.

ТОВ “Інтерпромальп” – 10,8 млн грн

Підприємство має виконати роботи за адресами: вул. Патріотична,68, пр. Соборний,84, вул. Лахтинська,13, вул. Лахтинська,13а, вул. Вроцлавська,11, вул. Бородинська,10, вул. Святоволодимирівська,94, вул. Зернова,34, вул. Штурмова,3, вул. Кремлівська, 27.

Фірма зареєстрована на запоріжців Дмитра Стаценка та Бориса Козлова. Директор фірми – Віктор Бабій. За адресою реєстрації останнього і “прописано” підприємство. Раніше одноосібним власником “Інтерпромальп” був сам Бабій, а заснував фірму у 2007 році Артем Баршацький.

Під час останньої участі у тендері, підприємство отримало індекс “ФОКС” 35% (чим більше відсоток, тим більше ознак корупційної складової).

У судовому реєстрі фірма згадується кілька разів.  Нещодавно Нацполіція розслідувала смерть співробітника ТОВ “Інтерпромальп” під час ремонту на “Запорізькому електровозоремонтному заводі” у червні 2015 року. За даними досудового розслідування, трагедія сталася “внаслідок грубого порушення законодавства з охорони праці в частині промислової безпеки”. Чим завершилось розслідування – невідомо.

У листопаді 2015 року суд дозволив раніше засудженій за повторну крадіжку людині відпрацювати 1 рік і 10 місяців терміну покарання на підприємстві “Інтерпромальп”. До цього половину терміну чоловік відбував у Софіївській виправній колонії, де став на шлях виправлення і характеризувався позитивно.

У рішенні Запорізького окружного адміністративного суду від 12 серпня 2010 року згадується зменшення податкового відшкодування “Заводу напівпровідників” через невиконання будівельних робіт підрядниками. У 2008 році завод уклав шість договорів з ТОВ “Інтерпромальп” на виконання робіт, яке в свою чергу уклало договори з ТОВ “Снерг-15”. Останнє виявилось фіктивним і не виконувало роботи. Пізніше директора “Снерг-15” було засуджено.

ТОВ “ЕСС Плюс” – 6 млн грн

Підприємство має виконати роботи за адресами: вул. Південноукраїнська,5, пр. Соборний,182а, вул. Козача,1, вул. Українська,2Б, вул. Дніпровське шосе,64.

“ЕСС Плюс” зареєстровано у селі Володимирівське Запорізького району на мешканку Запоріжжя Оксану Юрченко. Керує підприємством Василь Сапронов. Фірму створили у 2006 році Олександр Чуркін, Андрій та Катерина Шевченко. Окрім Василя Сапронова підприємством керували Олександр Чуркін, Олена Літус та Андрій Шевченко.

Фірма чотири рази перемагала у тендерах. Усі перемоги були у 2015 році на загальну суму у 21 млн грн. Три підряди були отримані від міського УКБ, а один – від обласного. Під час перемоги у тендері від КП “УКБ” 2015 році, за розрахунками “ФОКС”, підприємство отримало незадовільний індекс 85%.

У 2015 році міліція розслідувала законність проведення тендерів, де переможцем стало “ЕСС Плюс”. У документації було вказано, що на підприємстві працювали 34 людини, а податковій та пенсійному фонду було відомо лише про одну. Директор фірми пояснив, що на підприємстві працює більше ніж 20 чоловік як за трудовими так і за цивільно-правовими угодами. Суд призначив позапланову документальну перевірку підприємства. З того часу ця справа у реєстрі більше не згадувалась.

Також “ЄСС Плюс” отримала підряд на реконструкцію харчоблоку Обласної клінічної лікарні вартістю у 12,1 млн грн. На початку 2016-го року Нацполіція звинуватила “ЄСС Плюс” у розкраданні коштів на цих роботах, але не змогла довести їх провину.

У квітні 2016 року ТОВ “ЕСС Плюс” намагалося судитися з сайтом “Наші гроші. Запоріжжя” через опубліковану інформацію про досудові розслідування, проте суд залишив заяву без розгляду.

У вересні 2016 року КП “Основаніє” та Департамент ЖКГ відсудили до бюджету 70,5 тис. грн та 44,4 тис. грн авансу, виплаченого ТОВ “ЄСС Плюс” на ремонт будинків пр. Соборний, 182А та вул. Південноукраїнська, 5 відповідно. Попри зобов’язання та отриманий аванс фірма так і не почала ремонт будинків.

ТОВ “Ятрань” – 3,8 млн грн

Підприємство має виконати роботи за адресами: пр. Моторобудівників,32, вул. Кузнецова,28, вул. Кузнецова,32, вул. Грекова,6, вул. Тополіна,35, вул. Європейська,22, вул. Космічна,102.

Фірма зі статутним капіталом 2 тисячі гривен зареєстрована у Запоріжжі на Володимира Бурика. Він є і директором підприємства. Заснували ТОВ “Ятрань” у 1996 році чотири особи: Володимир Бурик, Олександр Бурик, Тетяна Наливайко та Людмила Пічова.

З 2008 року фірма виграла дев’ять тендерів на загальну суму 21 млн грн. З цієї суми 18 млн грн були отримані на реконструкцію дошкільного навчального закладу №285 по пр. 40-річчя Перемоги,15-а. У вересні цього року під час перемоги у тендері від Департаменту освіти Запорізької міськради, за розрахунками “ФОКС”, ТОВ “Ятрань” отримало незадовільний індекс 45%.

ТОВ “Ятрань” фігурувало у справі про ухилення від сплати податків понад 8 млн грн співробітниками МКП “Основаніє”. У 2015 році комунальники для ремонту покрівель житлових будинків отримало більше 70 млн грн. На думку слідства, з метою ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах співробітники МКП “Основаніє” використали підконтрольні підприємства із ознаками фіктивності для оформлення договорів. Серед підприємств з якими були укладені договори значиться і ТОВ “Ятрань”. Аналітичне дослідження співробітників ДФС, начебто, встановило, що вказані роботи не були здійснені. Тому суд дозволив співробітникам ДФС провести обшуки у приміщеннях МКП “Основаніє” та вилучити договори з підприємствами. Чим закінчилось розслідування – невідомо.

ТОВ “ТЛ-СТРОЙ” – 3,7 млн грн

Підприємство має виконати роботи за адресами: пр. Ювілейний,20а, пр. Ювілейний,39, вул. Гудименка,30, вул. Гудименка,38, пр. Інженера Преображенського,31, вул. Трегубова,31, вул. Вишневського,22а, вул. Радіо,51, вул. Юності,26г.

Фірма зі статутним капіталом у тисячу гривень була створена у жовтні 2014 року. Зареєстрована вона у Запоріжжі на Владислава Отрошко та Євгена Гладиша. Отрошко значиться і директором ТОВ “ТЛ- СТРОЙ”.

У 2015 році ТОВ “ТЛ-СТРОЙ” виграло два тендери на загальну суму 4,7 млн грн (реконструкція будівлі Пологівського районного будинку культури та ремонт приміщень для особового складу військової частини № 3029). За розрахунками “ФОКС” підприємство отримало непоганий рейтинг – 15%.

Владислав Отрошко також значиться засновником фірм “Сплайн-КМ”, “НВФ “Блок”, “АКПА”, “Остов”. Ці підприємства, згідно вироку Шевченківського районного суду від 2 червня 2010 року, використовувалися переступними угрупованнями для “обналу”.

Також Отришко був засновником фірм “Пайпісістем”, “Твоя рибалка” та “Універсальне агентство “Шанс”, а також був контактною особою “Техстроймонтаж-2000”.

У 2010 році директора та власника “Техстроймонтаж-2000” Олега Демченка визнали винним у внесенні недостовірної інформації до актів виконаних робіт при ремонті дитячого садка в селі Спаське (Мелітопольський район) і оштрафували на 850 гривень.

ТОВ “Гарант-строй 2007” – 3,7 млн грн

Підприємство має виконати роботи за адресами: вул. Гудименка,12, вул. Гудименка,16, вул. Лобановського,19, вул. Незалежної України,39г, вул. Незалежної України,65а, вул. Правди,47а, вул. Правди,63, вул. Перемоги,75б, вул. Павлокічкаська,16а, вул. Дослідна станція,74.

Компанія зареєстрована у Запоріжжі на Юлію Готовкіну. Директор фірми – матір засновниці Лариса Брехар. У вересні цього року, за розрахунками “ФОКС”, ТОВ “Гарант-строй” отримало індекс 25%.

З 2010 року фірма “Гарант-строй 2007” отримала держзамовлень на загальну суму 67,7 млн грн. Найбільший підряд підприємство отримало у 2013 році – 49 млн грн від обласного УКБ на будівництво хірургічного корпусу для Запорізької обласної клінічної лікарні.

Прокуратура намагалася оскаржити результати тендеру. Пропозиція “Гарант-строй 2007” і конкурента не відповідали вимогам документації та містили недостовірні дані стосовно кількості працівників і матеріально-технічної бази. Через це пропозиції повинні були відхилити і призначити новий тендер, проте не зробили цього. Перевірка тоді встановила, що “Гарант-строй 2007” мало на балансі лише легковик Nissan Juke, а всю техніку орендувало в ТОВ “Енергобуд-ЛТД”. Через два роки “Гарант-строй 2007” та “Енергобуд-ЛТД” вже розігрували тендери між собою.

Чоловік Юлії Готовкіної, Клім Готовкін, є сином Олександра Готовкіна та зведеним братом Станіслава Готовкіна. Олександр і Станіслав є засновниками ТОВ “Лакма-Z”, яке також буде ремонтувати запорізькі житлові будинки на загальну вартість 2 млн грн.

ТОВ “ПромАльпа” – 3,6 млн грн

Підприємство має виконати роботи за адресами: вул. Незалежної України,29, пр. Соборний,175, вул. Алмазна,38, вул. Павлокічкаська,17, вул. Павлокічкаська,59, вул. Брюлова,16, вул. Гоголя,124, вул. Запорізька,7, вул. Європейська,28Б, вул. Європейська,34, вул. Олімпійська,22, вул. Чумаченка,22.

Фірма зареєстрована на Віталія Камінського та Тагіра Бєглова. Вони ж і заснували її у 1998 році. Камінський і Бєглов разом з Миколою Шпаком, Георгієм Столярчуком, Олегом Оленяком, Анатолієм Овсяіковим і Євгеном Кір’яковим володіли НВ ТОВ “Азимут”. Підприємство ліквідували у 2011 році за позовом податкової, через відсутність фірми за місцем реєстрації.

Далі буде

Геннадій Матвієнко