Хто заробляє на ремонті будинків у Запоріжжі. Частина друга

30/09/2016

PROконтролюй продовжує аналізувати підрядників, які ремонтують житлові будинки у Запоріжжі. У першій частині матеріалу ми розповіли про шість фірм, які отримають з міського бюджету найбільше коштів. Сьогодні поговоримо про низку інших підрядників.

Нагадаємо, для збору інформації ми використовували дані системи Youcontrol, реєстру судових рішень, відкритої бази “Zакупівлі 2.0” та розрахунку індексу “ФОКС” (Формалізовані ознаки корупційної складової) у тендерах від “Антикорупційного монітору”. З методикою розрахунку індексу можна ознайомитись тут. У цьому матеріалі ми додали і дані з порталу публічних фінансів Edata.

ТОВ “Нубіком”

Підприємство має виконати роботи за адресами: вул. Кузнецова,34а, вул. Харчова,72, вул. Краснова,7а, вул. Мовчановського,52а, вул. Бочарова,6, вул. Комарова,7, вул. Космічна,101, вул. Ситова,11.

З грудня 2015 року підприємство отримало виплат: 2 млн грн від МКП “Основаніє”, 3,2 млн від Департаменту ЖКГ.

ТОВ “Нубіком” зареєстровано на Сергія на Сергія Гака, який також і керує підприємством. Раніше фірмою одноосібно володів Олександр Бурик, який у 1996 році заснував ТОВ “Ятрань”. Це підприємство також отримує гроші на ремонт у запорізьких будинках, і про нього ми розповідали у першій частині матеріалу.

З 2009 року ТОВ “Нубіком” п’ять разів вигравало тендери на загальну суму 5 млн грн. Найбільший підряд вартістю 2,15 млн грн підприємтсво отримало у 2011 році від Департаменту освіти і науки Запорізької міськради на ліквідацію аварійного стану будівлі НВК №19. Декілька днів тому Територіальний відділ освіти Комунарського району Запорізької міськради уклав з ТОВ “Нубіком” договір на ремонт покрівлі в приміщенні ДНЗ №262. За розрахунками “ФОКС”, фірма отримала незадовільний індекс – 50%.

ТОВ “Нубіком”, як і ТОВ “Ятрань”, фігурувало у справі про ухилення від сплати податків понад 8 млн грн співробітниками МКП “Основаніє”. Про цю справу ми розповідали у першій частині матеріалу.

ТОВ і ПП “Свет-строй”

Підприємство має виконати роботи за адресами: пр. Соборний,60, вул. Лобановського,29, вул. Дудикіна,26а, пр. Соборний,96, вул. Вроцлавська,13, вул. Союзна, 36а, вул. Оптимістична,18, вул. Тенісна,14, вул. Республіканська, 61а.

З вересня 2015 року ТОВ “Свет-строй” отримало виплат: 1,5 млн грн від КП “УКБ”, 0,3 млн грн від МКП “Основаніє”, 2,9 млн від Департаменту ЖКГ.

З липня 2015 року ПП “Свет-строй” отримало виплат: 0,3 млн грн від КП “УКБ”.

Хоч роботи мають виконувати дві різні юридичні особи, а саме ТОВ “Свет-строй” і ПП “Свет-строй”, ми вирішили об’єднати їх в один пункт через декілька причин. По-перше, чиновники, які створювали титульні списки, помилково всюди вказали ТОВ “Свет-строй”. По-друге, хоч ці фірми і зареєстровані на різних людей і за різними адресами, в реєстрі юридичних осіб в них вказано спільний номер телефону – 066-145-04-25.

ТОВ “Свет-строй” засновано у 2007 році і зараз зареєстровано на Миколу Чигара. ПП “Свет-строй” виникло лише дев’ять місяців назад. Фірма заснована Олегом Рупчевим. За місцем реєстрації Рупчева “прописано” ТОВ “Запоріжрембутмонтаж”. В контактах цієї фірми також вказано номер 066-145-04-25. Серед засновників ТОВ “Запоріжрембутмонтаж” значаться Олег і Ігор Рупчеви.

За час свого дев’ятирічного існування ТОВ “Свет-строй” виграло лише один тендер на суму 710 тис. грн. Цей підряд підприємство отримало у вересні минулого року від КУ “Запорізький дитячий будинок-інтернат” на поточний ремонт приміщень. За розрахунками “ФОКС”, фірма має індекс – 30%.

ПП “Свет-строй” має у своєму активі договір вартістю 785 тис. грн. від “Запоріжжяобленерго” на забезпечення охорони грунту від розмиву. За розрахунками “ФОКС”, фірма отримала незадовільний індекс – 40%.

Як повідомляли “Наші гроші. Запоріжжя”, ТОВ “Свет-строй” фігурує у кримінальному проваджені щодо заволодіння коштами МКП “Основаніє”. Так, фірма зобов’язалася виконати капітальний ремонт житлового будинку на проспекті Соборному, 60 вартістю 1,27 млн. грн. Проте слідчі вказали, що фірма підозрюється в розкраданні бюджетних коштів шляхом внесення завідомо неправдивих відомостей до актів виконаних робіт, придбання товарів через фіктивні підприємства по завищеним цінам, конвертації бюджетних коштів у готівку, завищення об’ємів виконаних робіт.

Зокрема, фірма “Свет-строй” під час здійснення реконструкції перераховувало кошти ТОВ “Буд-енерго-стандарт”. І оскільки перераховані кошти можуть бути бюджетними, слідчі просили суд надати дозвіл на доступ до банківських рахунків “Свет-строй”, на що отримали згоду.

ТОВ “Будремцентр”

Підприємство має виконати роботи за адресами: вул. Інститутська,4, вул. Фортечна,81, вул. Українська,2а, вул. Запорізька,1, вул. Фортечна,90а.

З вересня 2015 року підприємство отримало виплат: 1,9 млн грн від МКП “Основаніє”, 0,7 млн від Департаменту ЖКГ.

ТОВ “Будремцентр” зареєстровано у рівних частках на Володимира Білана і Дмитра Мосейка. Декілька днів тому 24-х річний Дмитро Мосейко розмістив резюме, за яким він шукає роботу юриста із зарплатнею 4,5 тисячі гривень. Також вказано, що хлопець більше не працює у фірмі “Будремцентр”, хоча за даними реєстру він є діючим співзасновником цієї фірми. У резюме також вказано, що з 2012 по 2014 рік Дмитро Мосейко працював юридичним консультантом у МКП “Основаніє”.

Резюме Дмитра Мосейка

Дмитро Мосейко також значиться серед засновників ТОВ “Стойколор”. Окрім нього, серед власників фірми Ігор Галкін, Ніна Данченко, Алла Маланич, Дмитро Мовчан та Микола Цюпа.

Алла Маланич – матір Вікторії Маланич, дружини Василя Полюсова, депутата Запорізької міської ради від партії “Наш край”. Саме Полюсов у 2006 році заснував ТОВ “Стойколор” разом з депутатом Запорізької міської ради шостого скликаня Олександром Музичуком.

У минулому році міліція встановила, що фірма ”Стойколор” використовуючи підроблені документи, незаконно займалася міськими пасажирськими перевезеннями на автобусних маршрутах №52 (Запорізькій національний університет – Універсам) та №187 (вул. Рубана – Запорізька державна інженерна академія). Тоді Ленінський районний суд міста Запоріжжя надав слідчим доступ до документації підприємства та банківського рахунку.

У березні цього року МКП “Основаніє” через суд домоглося від ТОВ “Стойколор” сплати 100 тис. грн боргу за оренду виробничих будівель на території Долинської сільської ради.

Інший засновник фірми “Будремцентр”, Володимир Білан, значиться серед засновників ТОВ “Альтернативна Сонячно-Вітрова Енергія” (разом з Віталієм Соколом). За даними порталу Еdata, протягом квітня-вересня 2016 року це підприємство отримало від МКП “Основаніє” більше 10 млн грн виплат. Зазвичай призначення платежів стосувалось ремонту покрівлі житлових будинків.

ПП “Т.О.К”

Підприємство має виконати роботи за адресами: вул. Таганська,16, проїзд Дружний,7, проїзд Дружний,8, пр. Соборний,232, пр. Соборний,177, вул. Тенісна,16, вул. Тенісна,17, вул. Республіканська,78, вул. Компресорна,28а, вул. Історична,20б, вул. Історична,31, вул. Історична,35, вул. Історична,73, вул. Чумаченка,20.

З жовтня 2015 року підприємство отримало виплат:0,9 млн грн від КП “УКБ”, 3 млн грн від МКП “Основаніє”.

Фірма зареєстрована на Сергія та Дмитра Кондрашиних. Директор підприємства – Юрій Домашев.

До 2010 року серед засновників підприємства були Назар Пілецький, Руслан Радіонов, Олександр Ніколаєнко, та Олександр Булава. Назар Пілецький та Руслан Радіонов – це начальник та головний інженер Правобережного районного відділення електромереж ПАТ “Запоріжжяобленерго”. Олександр Ніколаєнко – повний тезка депутата Запорізької міської ради, який нещодавно очолив КП “Наше місто”.

З травня 2016 року ПП “Т.О.К” тричі вигравало тендери від міського УКБ на загальну суму 2 млн грн. За розрахунками “ФОКС”, фірма отримала індекс – 15%. До цього підприємство жодного разу не перемагало в державних тендерах. Відомо, що у 2015 році ПП “Т.О.К” ремонтувало стояки електропроводки у багатоповерхівках Запоріжжя.

ТОВ “Ексістрой”

Підприємство має виконати роботи за адресою вул. Незалежної України,31.

З грудня 2015 року підприємство отримало виплат: 0,8 млн грн від КП “УКБ”.

Фірма заснована у 1997 році і зареєстрована на Олександра, Михайла та Інну Федотових. Керує підприємством Олександр Федотов.

За даними бази державних закупівель, ТОВ “Ексістрой” виграло 19 тендерів на загальну суму 7,8 млн грн. За розрахунками “ФОКС”, фірма отримала індекс – 25%. Найбільший підряд підприємство мало отримати у минулому році від КП “Дубовий Гай” на суму 2,,7 млн грн. Проте, в останній момент закупівлю відмінили через порушення порядку оприлюднення.

Підряд на здійснення капітального ремонту покрівлі житлового будинку вул. Незалежної України, 31  вартістю 1,65 млн грн ТОВ “Ексістрой” отримало ще в серпні 2013 року. Пізніше виявилося, що тендерній документації в довідку про наявність працівників відповідної кваліфікації директор фірми Олександр Федотов вніс неправдиві дані про їх кількість.

Отримуючи ліцензію на здійснення архітектурних робіт Федотов в документах вказав у штаті 66 працівників, але за даними державних органів на “Ексістрой” було влаштовано лише чотири особи. Через це квітні 2015 року суд визнав Олександра Федотова винним у службовому підробленні і призначив штраф в розмірі 1700 гривень. Також йому заборонили займати керівні посади протягом року.

В серпні 2015 року вирок суду залишила без змін апеляційна інстанція. Олександр Федотов подав на це рішення касаційну скаргу, проте у квітні 2016 року Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ залишив її без задоволення. Таким чином, вирок Шевченківського районного суду набрав законної сили і Олександр Федотов змушений звільнити посаду директора ТОВ “Ексістрой”.

ТОВ “Лакма-Z”

Підприємство має виконати роботи за адресами: вул. Незалежної України,62, бул. Шевченка,71, вул. Запорізького козацтва,19, вул. Перемоги,17, вул. 12 квітня,3, вул. Возз’єднання України,12, вул. Панфіловців,23, вул. Волгоградська,26, вул. Ладозька,12, вул. Маршала Чуйкова,39, вул. Штурмова,9

З вересня 2015 року підприємство отримало виплат: 1,5 млн грн від КП “УКБ”, 5,4 млн грн від МКП “Основаніє”.

Фірма “Лакма-Z” заснована у 2001 році і зареєстрована на Владлена Трутаєва (78%), Станіслава і Олександра Готовкіних та Едуарда Волкова.

Владлен Трутаєв є власником низки аграрних підприємств у Запорізькій області, які обробляють с/г землі в селах Гуляйпільського району. Як ми уже розповідали у першій частині матеріалу, Клім Готовкін (син Олександра Готовкіна та зведений брат Станіслава Готовкіна) є чоловіком Юлії Готовкіної, на яку зареєстрована фірма “Гарант-Строй 2007”. Це підприємство також отримує підряди на проведення ремонтів у запорізьких багатоповерхівках.

З 2008 року ТОВ “Лакма-Z” виграло п’ять тендерів на загальну суму 11,7 млн грн. Найбільший підряд підприємство отримало зовсім нещодавно – 13 вересня. КП “УКБ” уклало з підприємством договір на виконання робіт з термомодернізації будівлі запорізького центру первинної медико-санітарної допомоги №5 вартістю 6,6 млн грн. За розрахунками “ФОКС” по цьому тендеру, фірма отримала незадовільний індекс – 40%

До цього фірма “Лакма-Z” проводила аналогічну модернізацію будівлі центральної поліклініки Олександрівського району. Ці роботи коштували бюджету 3,1 млн грн.

ТОВ “ТД Схід-Капітал”

Підприємство має виконати роботи за адресами: пр. Металургів,10, вул. Гоголя,159а, вул. Шкільна,25.

З грудня 2015 року підприємство отримало виплат: 3,5 млн грн від КП “УКБ”, 1,2 млн грн від МКП “Основаніє”, 0,7 млн від Департаменту ЖКГ.

Фірма заснована у 2008 році і зареєстрована на мешканця села Чкалове Новотроїцького району Херсонської області Владислава Дужика. Керує ТОВ “ТД Схід-Капітал” Людмила Абрамовська. Вона також є директором ТОВ “НВК “Південно-газова компанія”, яка зареєстрована на Валерія Іванова та Віталія Голосюка. Заснували цю фірму у 2007 році Валерій Гальченко та Валерій Іванов. Останній є батьком Андрія Іванова, екс-керівника фракції Партії регіонів у Запорізькій міськраді та першого заступника мера Запоріжжя у 2010-2012 роках.

З 2011 року ТОВ “ТД Схід-Капітал” виграло дев’ять тендерів на загальну суму 8,3 млн грн. Найбільший підряд – ремонтні і реставраційні роботи студентської поліклініки у Запоріжжі, вартістю 6,7 млн грн. За розрахунками “ФОКС” по цьому тендеру, фірма отримала незадовільний індекс – 50%.

Далі буде

Геннадій Матвієнко