Запорізькі депутати не зрозуміли, навіщо їм сміття зі Львова

21/09/2016

Депутати комісії з життєзабезпечення розкритикували проект рішення про прийняття на запорізький полігон ТБО львівського сміття. Рішення було внесено керівником фракції «Самопоміч» у міськраді Віктором Прітом. Пріт до колег не прийшов, але для надання пояснень депутати викликали керівництво комунального сміттєпереробника.


Як розповів гендиректор ТОВ “Умвельт-Запоріжжя” Петро Ковтун на комісії з життєзабезпечення, йому зателефонував гендиректор «материнської» фірми «Умвельт» з Києва та спитав, чи може запорізький полігон ТБО прийняти «вантаж» зі Львова. Як прокоментував Ковтун цю ситуацію, є певні нюанси.

«Мы можем принять примерно 1000 тонн ТБО в ближайшее время – 10-20 дней. Но нам нужна неделя-полторы для подготовки площадки по приему мусора, который поступит в большегабаритных машинах. Также нужен материал для пересыпки бытовых отходов (строительный мусор) – примерно 500 тонн, его сейчас нет», – розповів керівник «Умвельт-Запоріжжя».

Як виявилось з його пояснень, сміття будуть приймати по тарифу 58 гривень за тонну, і доведеться платити з цієї суми екологічний податок розміром у 36 гривень з тонни, а не 26, як за «рідні» ТБО.

У підсумку, депутати вирішили, що це невигідно місту, зважаючи на переповненість полігону, та вирішили більш щільно розібратись з діяльністю «Умвельт-Запоріжжя» у подальшому. Ковтуну згадали й сміттєвози MAN, які ТОВ орендує у свого приватного співзасновника – компанії «Умвельт», й незрозумілу ситуацію з квотами на будівельні відходи, що використовуются для відсипки на полігоні.