У Запоріжжі провели незаконний тендер на ремонт внутрішньоквартальних доріг

15/09/2016

Державна фінансова інспекція Запорізької області виявила ряд порушень у тендері на проведення ремонту внутрішньоквартальних доріг в Хортицькому районі Запоріжжя. Про це повідомили у громадській організації “Верховенство права”.

За результатами тендеру, 30 червня Хортицька районна адміністрація уклала договір з ТОВ “Хортицький Автошляхрембуд” загальною вартістю у 3,4 мільйони гривень. За кілька днів до укладання угоди громадська організація звернулась до фінінспекції з вимогою перевірити законність дій чиновників райадміністрації при проведенні тендеру.

В результаті перевірки фінансова інспекція встановила, що у торгах взяли участь три підприємства (КП “ЕЛУАШ”, ТОВ “Хортицький Автошляхрембуд” та ПП “Альбіон”) і жодне з них не відповідало вимогам замовника та положенням Закону України “Про здійснення державних закупівель”. Через це Хортицька райадміністрація мала відхилити усі пропозиції і призначити новий тендер. Чиновники ж відхилили лише заявку від КП “ЕЛУАШ”, яка, до речі, була дешевшою на 250 тисяч від переможця.

Також ревізори виявили ознаки можливої змови між ТОВ “Хортицький Автошляхрембуд” і ПП “Альбіон”. У копії паспорта директора ПП “Альбіон” Сергія Вороніна вказані дані його дочки, яка орендує три одиниці будівельної техніки у ТОВ “Хортицький Автошляхрембуд”.

У фінансовій інспекції порадили чиновникам усунути порушення в сфері державних закупівель, розірвати договори і притягнути до відповідальності винних осіб. За даними “Вісника державних закупівель”, головою комітету з конкурсних торгів був голова Хортицької райадміністрації Сергій Натахін.

Зазначимо, що перевірка була проведена ще в липні, проте райадміністрація не відреагувала на поради, а договір з “Хортицький Автошляхрембуд” продовжує діяти і зараз.

ТОВ “Хортицький Автошляхрембуд” зареєстровано на Петра Горобця, Олега Кучера та Ігоря Танцюру. Всі вони також є засновниками ТОВ “Запорожградтранс”, яка обслуговує деякі маршрути громадського транспорту. Трьом їм належить 35% “Запорожградтранс”, а найбільшою часткою (65%) володіє Сергій Кондратюк. За повідомленнями ЗМІ, Кондратюк був підставною особою від структур Анісімова для контролю над ринком перевезень.

ПП “Альбіон” зі статутним капіталом у 10 гривень зареєстровано на Сергія Вороніна.