10 справ, які треба зробити до опалювального сезону мешканцям запорізьких багатоповерхівок

19/09/2016

Запоріжці вже відчули на собі прихід осені та змінили літні футболки на більш теплий одяг. До початку опалювального сезону лишилось не так багато – нагадаємо, що згідно закону, батареї мають стати гарячими в тому разі, якщо середньодобова температура повітря протримається протягом трьох днів не вище, ніж +8.

Наприклад, минулого року опалювальний сезон в Запоріжжі стартував 11 жовтня, в 2014 році – 26 жовтня, а в 2013 році опалення почали вмикати вже 5 жовтня. Сайт PROконтролюй склав список справ, які треба встигнути зробити городянам, щоб гідно підготуватись до початку нового опалювального сезону.

  1. Поцікавитись, чи встановили вам лічильник тепла

Від цього залежатиме, скільки ви будете платити за опалення. В будинках, де немає лічильника, мешканці платять згідно встановлених норм – по 28,44 грн за квадратний метр житла (в минулому опалювальному сезоні ця цифра складала 14, 53 грн за квадратний метр). Якщо лічильник у вас в будинку є, то цілий будинок платитиме по 1218,56 гривень за Гкал. В такому разі плата за тепло, спожите будинком, буде розділена між усіма мешканцями.

Залежно від того, які цифри виставлялись у ваших платіжках минулого року, ви маєте знати, чи був лічильник на вашому будинку вже тоді. Зверніть увагу, що нещодавно ми оприлюднили перелік будинків, у яких цього року вже мали встановити лічильники тепла. А також перелік адрес, за якими КП “Міські теплові мережі” ще тільки має намір встановити лічильники тепла до кінця року. Окрім того, лічильники встановлюють і за рахунок міста – через КП “Управління капітального будівництва”. Якщо ви не впевнені, чи є у вас на будинку лічильник, можете направити запит до КП “Наше місто” (якщо, звісно, в будинку не створене ОСББ. У такому разі вам – до голови об’єднання).  

  1. Порахувати, скільки ви заплатите за опалення у цьому році

Якщо у вашому будинку немає лічильника тепла (див. попередній пункт), то порахувати це легко – достатньо помножити вашу житлову площу на тариф. Наприклад, власник квартири, розміром у 30 квадратних метрів у цьому сезоні заплатить за тепло приблизно 853 гривні (минулого року було 435 гривень). Власник середньої “двушки” у 50 квадратних метрів – 1422 гривні (минулого року було 726 гривень). Опалення трикімнатної квартири у 65 квадратних метрів обійдеться у 1848 гривень (було – 944 грн).

Якщо ж у вас є лічильник тепла (і був у минулому році), то знайдіть свої минулорічні платіжки та помножте цифру за опалення приблизно вдвічі.

  1. Оформити субсидію

Якщо вас налякали цифри з попереднього пункту, і ви розумієте, що ваші доходи не дозволять стільки платити, ще не пізно оформити субсідію на послуги ЖКГ. Нагадаємо, що розмір вашої плати за всі комунальні послуги (а не тільки за тепло) має становити не більше 15% доходу сім’ї. Якщо у вас виходить більше, то сміливо збирайте документи та подавайтесь на субсидію. Порахувати, яку субсидію вам мають дати та дізнатись, які документи для цього необхідні, можна на цьому дуже зручному сайті.

  1. Перевірити стан вікон у під’їзді

Щоб тепло вашого будинку не йшло у повітря, важливо, щоб вікна в вашому будинку були цілі. Особливо, якщо у вас стоїть загальнобудинковий лічильник, і платите ви не за нормами, а за кількістю спожитого тепла. Не полінуйтесь і пройдіться усіма поверхами вашої багатоповерхівки, і перевірте, в якому стані вікна. Якщо десь немає скла, або рами зіпсовані та не закриваються, повідомте про це КП “Наше місто”. Грамотно скласти скаргу можна за допомогою відповідного розділу нашого сайту. Виберіть пункт “Проблема знаходиться всередині під’їзду”, категорію “Сходи та поверхи” та тисніть “Під`їздні вікна або скло в них потребують заміни”. Вам лишиться лише занести свої дані та відправити скаргу за вказаною адресою.

  1. Замінити вікна у квартирі

Енергозбереженням слід займатись не тільки у під’їзді, а й у кожній квартирі. Заміна звичайних вікон на пластикові дозволяє підняти температуру в оселі на кілька градусів. А якщо мешканці замінять вікна в усьому будинку, то на його обігрів треба буде витрачати на 10-15% менше тепла. Якщо у вас в багатоповерхівці є лічильник, це дозволить суттєво зекономити.

  1. Встановити за батареєю блискучий екран

Для цього можна використовувати різноманітні матеріали: від звичайної фольги, до наворочених екранів, що продаються на ринках. Не полінуйтесь це зробити, і помітите, що температура в кімнаті під час опалювального сезону підвищиться.

Виглядати це має приблизно так:

pro

  1. Купити свічок

Мережі електроживлення в багатьох запорізьких багатоповерхівках не витримують навантаження усіх тих електроприладів, якими обладнані сучасні квартири. Часто мешканці догрівають свою оселю електроприладами, в результаті світло може вимикатись. Зробіть собі стратегічний запас свічок і покладіть у доступному місці або придбайте великий ліхтар та стежте, щоб він був завжди зарядженим. Тоді перебої зі світлом принесуть вам мінімальний дискомфорт.

  1. Придбати блок безперебійного живлення

Це – також наслідок проблеми, яку ми описали у попередньому пункті. Від перебоїв з електрикою у вас може згоріти техніка. Щоб цього не трапилось, придбайте блок безперебійного живлення та підключіть до нього прилади, що найбільш дорогі вашому серцю: холодильник, комп’ютер чи телевізор. “Безперебійники” – недешеве задоволення, але це значно дешевше, ніж купувати нову техніку замість тієї, що згоріла.

  1. Придбати обігрівач, або дістати та перевірити існуючий

Невідомо, чи не буде перебоїв в опаленні цього року, і наскільки сильно грітимуть батареї. Тож запасний обігрівач, яким можна догріти приміщення, ніколи не завадить. В крайньому разі, можна придбати недорогий “відродувчик”. Коштує він до 500 гривень, однак його наявність гріє не тільки тіло, але й душу – ви будете впевнені, що точно не замерзнете у разі чого.

Якщо у вас вже є обігрівач, дістаньте його з дальньої полиці або балкона, витріть пилюку та перевірте, чи все з ним гаразд.

  1. Купити теплу ковдрочку та завести кота

Опалення – опаленням, а пухнаста ковдра зимою – це святе. Тим більше, що тепло, яке під нею створюється – не регулюється ніякими лічильниками, не тарифікується ніякими тарифами, і не залежить від Нафтогазу та НКРЕ. Ну а котики – це взагалі обов’язковий атрибут кожної оселі, особливо взимку.